O nás / About us

Úvod / Preface

Chovatelská stanice Dramijos byla poprvé registrována již roku 1979. Tehdy jí založil můj otec spolu se svými rodiči a chovali zpočátku německé ovčáky, otec později kavkazské pastevecké psy.

Název Dramijos vznikl složením tří jmen, a to Drahoslava - Milan - Josef, Drahoslava s Josefem byli otcovi rodiče a Milan je můj otec - tedy DRA-MI-JOS.

Otcově chovu se tehdy velice dobře dařilo a nebýt skupiny výtržníků, která jeho chov, budovaný mnoho let, během pár minut zničila pyrotechnikou (jen tak pro legraci), věřím, že jeho chov by úspěšně pokračoval. Otec byl z tohoto činu však natolik znechucen, že se rozhodl od chovu upustit.

Po uplynutí několika let nečinnosti naší chovatelské stanice, jsem se rozhodl splnit si svůj dětský sen a pořídit si vlastního psa - basset hounda.

Plemeno basset hound mne okouzlilo svým "absurdním" vzhledem, stavbou těla, ale především svou klidnou a mírumilovnou povahou.

Chovatelská stanice Dramijos byla oficiálně předána další generaci, tedy mě, a já se mohl začít naplno věnovat chovu tohoto svého vysněného, nádherného a vznešeného plemene a hrdě pokračovat v rodinné tradici chovu psů.


The kennel Dramijos was registered for the first time in 1979. It was then founded by my father together with his parents, who initially bred German Shepherds, and my father later Caucasian Shepherd Dogs.

The name Dramijos is the combination of three names – Drahoslava – Milan – Josef. Drahoslava and Josef were my father's parents and Milan is my father, i. e. DRA-MI-JOS.

My father's breeding was doing very well, if there had not been a group of rowdies who destroyed his breeding, built for many years, using pyro technique in several minutes (only for fun), I do believe his breeding could have continued successfully. However, my father was so upset and disgusted by this act that he made up his mind to finish this breeding.

After several years of no activity of our kennel I have decided to fulfill my child dream and have my own dog – Basset hound.

I have been fascinated by the race of Basset hound due to its ,,absurd´´ appearance, by the construction of its body and also by its quiet and peaceful character.

The kennel Dramijos was officially handed over to the next generation, i.e. me, and I could start fully devoting myself to the breeding of this dreamy, wonderful and noble breed and thus proudly continue the family tradition of dog breeding.
o nás
o nás
o nás

Jak žijí naši basseti / How our bassets live

Naši baseti žijí převážně venku, k dispozici však mají vlastní psí domek s potřebným příslušenstvím na který navazuje prostorný výběh s přístřeším a zateplené boudy. Ve výběhu jsou umístěni však jenom přes noc a nebo, pokud jsou právě sami doma. Jinak mají téměř stále možnost, pohybovat se volně po veliké zahradě a tak mají spoustu místa pro dostatek pohybu a své oblíbené hrátky, milují společnost a proto jsem s nimi v kontaktu po celý rok, jsou to miláčci.

Domeček pro psi je velmi praktická věc při odchovu štěňat a komfortní pro celou smečku po celý rok. Je v něm kuchyňka, kde se chystá čerstvé masíčko, vana na koupání psů, nechybí ani vlastní pračka na praní psích věcí a prostor pro pelíšky nebo porodní bednu, ve dveřích je průchozí klapka, skrz kterou si psi mohou procházet do venkovního výběhu s přístřeškem, aniž by jim unikalo teplo.

Basseti jsou velice přizpůsobiví, milují dlouhé vycházky, ale pokud je nemají, rádi se spokojí třeba s oblíbeným odpočinkem na sluníčku nebo gauči. U nás o dlouhé vycházky nemají nouzi, rádi chodí do lesa a přírody, ale také do města. Že se vždy těší je patrné, stačí zacinkat karabinou vodítka a už jsou v pozoru. V létě se chodí chladit do vody a ve volném čase si hrají, či jen tak lenoší na zahradě. Také s nimi slavíme jejich narozeniny. Pokud je to možné, s nadšením se svezou v autě, proto se občas podívají i na nějaký výlet.


Our bassets are mostly living outside, however, they have their own dog little house with the necessary accessories, is connected to the huge garden just for themselfs with a proper shelter. They stay in kennel only during night or when they are at home on their own but otherwise their outside so they can play as much as they want to. They are the real part of the family and true sweeties.

Dog house (puppyroom) is a very practical for breeding puppies and comfortable for the all dog members throughout the year, there is a little kitchen there to prepare fresh meat, a bath for dogs' bathing, a washing machine to wash the dog things and the space for dogs' straw or a birth case; to reach even a better comfort their little house can be heated and the door has a valve to let them go out to the outside space without losing the inner warm.

The Basset hounds are very adaptable, they love long walks, and if they do not have them, they are satisfied when having a rest in the sun or on the sofa. They have plenty of walks in our place, they like walking in the forest but also to town. This can be seen whenever we cling with the lead, they are ready immediately to set out. In summer they cool themselves in water and they play in the free time or just relax in large garden. If possible, they are keen on travelling in the car or making a trip.
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás

Odchov štěňat / Breeding puppies

S velikou láskou odchováváme štěňátka, již od březosti věnujeme zvýšenou pozornost jejich matce. Štěňata jsou po narození pod neustálým dohledem. Po nezbytně nutné době, kterou musejí být doma, se vždy snažíme, dovolí–li počasí, postupně je seznamovat s venkovním prostředím. Nejprve je vezmeme podívat se ven na chviličku a později čas strávený venku prodlužujeme až po úplné přestěhování, kdy už sami krásně chodí a tak mají dostatek pohybu, který pro první krůčky tolik potřebují. (Máme za to, že takto odchované štěně je připraveno v budoucnu žít jak v bytě, tak venku). Seznamují se s novými pachy, zvuky, zjišťují co je tráva a počasí. Pod dohledem je seznamujeme s ostatními členy smečky a velice rádi vítáme různé návštěvy aby si naši rošťáci zvykali na cizí lidi. Takové štěně je zvyklé na spoustu situací, které ho později v novém domově čekají.

Zhruba od 3 týdne věku štěňátka začínáme přikrmovat, až je matka postupně odstaví úplně. Štěňata od nás odcházejí vždy nejdříve v osmém týdnu věku, kdy už se živí sama a jsou dobře socializována. Novým majitelům je předáváme čipovaná, s mezinárodním pasem, řádně očkovaná, odčervená, na cestu dostanou malý balíček a tištěné instrukce pro nového majitele, kde se dočte všechny potřebné informace, co se týká péče, výchovy, krmení atd. Poté jsem s radostí k dispozici s jakoukoli radou nebo pomocí. Vždy se těšíme na první zprávičky z nového domova a velice nás těší, když se s našimi odchovanci po čase sejdeme, se spoustou z nich zůstáváme v častém kontaktu i nadále.


We breed our pups with love and even when the female is pregnant we take care of her very much..When the pups are born we look after them all the time. After some time when they have to be at home(inside) we try to také them out to get them familliar with outdoors. We first take them for a short while and later we také them for longer so they can b ethere on their own all the time. We think that it is necessarry to prepare our pups for futur efor inside and outside as well. They can get familiar with new smells and tastes they find out chat is grass and wheather and all new things in their lives.We introduce them to other members of pack and all the visitors are more than welcome so our cheeky doggies get use to all the people..They are protected then for all situations they come across in their lives..

In three weeks time of their lives we start feeding them so their mother can stop feeding them herself..Our pups leave in 8 week time earliest when they can eat on their own and are socialized well.We give to new owners chipped with a international passport, properly vaccinated, wormed out..They get a little package for their journey with some instructions for new owners so they can read all the information about breeding and looking after their pups..We are allways more than happy to help as well..We are looking for news from new owners and we are happy to her from them..
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás

Výživa / Nutrition

Aby byli naši baseti zdraví a měli dobrou kondici, dbáme na jejich kvalitní a vyváženou stravu. Již nějaký čas zastávám názor, že kvalitní, čerstvé a doma připravené výživě se nevyrovnají žádné granule. Právě proto, jsou naši psi krmeni podle zásad barfování, což znamená, krmení přirozenou (syrovou) stravou. U nás zkrmujeme převážně maso hovězí, drůbeží, ryby, zvěřinu a vnitřnosti, k masu se podávají různé přílohy, u nás nejčastěji zelenina, obilné vločky, či rýže, vhodné jsou také těstoviny, dále se přidávají různé přírodní doplňky stravy - bylinky, mořské řasy, sušené pivovarské kvasnice (pangamin), kolagen, roboran a důležitý je rovněž kvalitní olej - lososový, ostropestřecový, olivový, ...
Ovoce a zelenina, jsou v barfování neméně důležité, obsahují spoustu potřebných vitamínů a vlákniny. Naši psi také dostanou občas nějaký ten jogurt nebo tvaroh, jako zdroj vápníku zkrmujeme kuřecí skelety v celku, morkové kosti podáváme hlavně na čištění zubů, ale také je perfektně zabaví a stejně tak jako kuřecí skelety dodávají potřebný vápník. Pokud se nestihne rozmrazit maso, nebo jsme na cestách, máme v záloze kvalitní psí masové konzervy a nebo menší množství kvalitních granulí. Granule nezavrhuji, beru je jako skvělou a rychlou příležitostnou náhražku. Lidé si rádi pochutnají a mají různé chutě, stejně tak i pes si rád pochutná, proč tedy svým miláčkům pro vlastní pohodlí nedopřát kvalitní jídlo, když si přejeme, aby s námi ve zdraví žili co nejdéle.


We want our bassets to be healthy and fit so we care for their high-quality and balanced food. In my opinion, no grains can be compared with the high-quality, fresh and home-made food. This is the reason why our bassets have been fed based on Barf principles, which means to feed them with the natural (raw) food. We feed them using mostly beef, poultry, fish, venison and entrails with various garnishes, most often vegetables, cereals or rice. Pasta is also good and then some other natural supplements – herbs, sea-weed, dry brewery yiest (pangamin), kolagen, roboran and high-quality oil which is very important – e. g. salmon, berg. Oiive…
Fruit and vegetables – very important in Barfing – they contain plenty of needed vitamins and fibrous material. Our dogs sometimes get some yogurt or cottage-cheese. We feed them with the chicken bones, as the source of calcium. They like the marrow bones to play with and above all they clean their teeth and also give them the needed calcium. If we do not manage to prepare the fresh meat or if we travel, we use the high-quality dog tins or a smaller quantity of grains. I do not refuse the grains, I consider them as excellent and fast occasional substitute. People like eating delicious food and have various tastes and it is the same with dogs so why don´t give them the high-quality food when we wish them all the best and want them to live with us as long as possible.

Psí naarozeniny / Dog's birthday

o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás
o nás