web_pozadi_vol4hlavicka.jpg

Před r. 2009


Chovatelská stanice Dramijos byla poprvé registrována již roku 1979. Tehdy jí založil můj otec, který na ni choval Kavkazské pastevecké ovčáky. 

 Název Dramijos vznikl složením tří jmen - Drahoslava - Milan - Josef, Drahoslava s Josefem byli otcovi rodiče a Milan je můj otec - tedy DRA-MI-JOS.

 Otcově chovu se tehdy velice dobře dařilo a výrazně se podílel na zkvalitnění a rozšíření chovu tohoto plemene u nás. Nebýt skupiny výtržníků, která jeho chov, budovaný mnoho let během pár minut zničila pyrotechnikou (jen tak pro legraci), věřím, že jeho chov by úspěšně pokračoval. Otec byl z tohoto činu však natolik znechucen, že se rozhodl od chovu upustit.

 Po uplynutí několika let nečinnosti naší chovatelské stanice, jsem se rozhodl splnit si svůj dětský sen a pořídit si vlastního psa - Bassethounda.

 Plemeno Bassethound mne okouzlilo svým absurdním vzhledem, stavbou těla ale především svou klidnou a mírumilovnou povahou.

Následně byla chovatelská stanice Dramijos přepsána z otce na syna  - tedy na mne a já se mohl začít naplno věnovat chovu tohoto svého vysněného, nádherného a vznešeného plemene.

Výstřižek chs.PNG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one