web_pozadi_vol4hlavicka.jpg

O nás


Máme nový domeček pro psi
domeček pro psi máme hotov se vší parádou, je v něm kuchyňka, kde se chystá čerstvé masíčko, vana na koupání psů, nechybí ani vlastní pračka na praní psích věcí a prostor pro pelíšky nebo porodní bednu, ve dveřích je průchozí klapka, skrz kterou si psi mohou procházet do venkovního výběhu s přístřeškem aniž by jim unikalo vytápěné teplo
P1160452.JPG
P1160454.JPG
P1160456.JPG
P1160457.JPG
P1160462.JPG
P1160463.JPG
P1160465.JPG
P1160466.JPG
P1160467.JPG
P1160469.JPG
P1160476.JPG
P1160482.JPG


Naše chovatelská stanice se nachází  v Rychnově nad Kněžnou, kterému se říká brána Orlických hor.

Naše fenky žijí celoročně venku, k dispozici mají prostorný výběh,kde nechybí potřebné přístřeší a zateplené boudy aby se měly kam schovat před nepřízní počasí. Ve výběhu jsou umístěny však jenom přes noc a nebo, pokud jsou právě samy doma. Jinak mají téměř stále možnost, pohybovat se volně po naší veliké zahradě a tak mají spoustu místa pro dostatek pohybu a své oblíbené hrátky.Jsou to neodmyslitelní členové rodiny a obrovští miláčci. V hodně mrazivých zimních dnech ale hlavně nocích nás navštěvují i doma a proto s nimi jsme v neustálém kontaktu v každém ročním období.

Basseti jsou velice přizpůsobiví, milují dlouhé vycházky ale pokud je nemají, rádi se spokojí třeba s oblíbeným odpočinkem na sluníčku nebo gauči. U nás o dlouhé vycházky nemají nouzi, rády chodí do lesa a přírody, ale také do města. Že se vždy těší je patrné, stačí zacinkat karabinou vodítka a už jsou v pozoru. V létě se chodí chladit do vody a ve volném čase si hrají, či jen tak lenoší v naší prostorné zahradě.Také s nimi slavíme jejich narozeniny. Pokud je to možné, s nadšením se svezou v autě, proto se občas podívají i na nějaký výlet. 

Aby byly naše fenky zdravé a měly dobrou kondici, dbáme na jejich kvalitní a vyváženou stravu.Již nějaký čas zastávám názor, že kvalitní, čerstvé a doma připravené výživě se nevyrovnají žádné granule. Právě proto, jsou naše fenky krmeny podle zásad Barfování, což znamená, krmení přirozenou (syrovou) stravou. U nás zkrmujeme převážně maso hovězí, drůbeží, ryby, zvěřinu a vnitřnosti, k masu se podávají různé přílohy, u nás nejčastěji zelenina, obilné vločky, či rýže, vhodné jsou také těstoviny, dále se přidávají různé přírodní doplňky stravy - bylinky, mořské řasy, sušené pivovarské kvasnice (pangamin), kolagen, roboran a důležitý je rovněž kvalitní olej - lososový, ostropestřecový, olivový, ... Ovoce a zelenina, jsou v Barfování neméně důležité, obsahují spoustu potřebných vitamínů a vlákniny. Naše holky také dostanou občas nějaký ten jogurt nebo tvaroh, jako zdroj vápníku zkrmujeme kuřecí skelety v celku, morkové kosti našim holkám podáváme hlavně na čištění zubů ale také je perfektně zabaví a stejně tak jako kuřecí skelety dodávají potřebný vápník. Pokud se nestihne rozmrazit maso, nebo jsme na cestách, máme v záloze kvalitní psí masové konzervy a nebo menší množství kvalitních granulí. Granule nezavrhuji, beru je jako skvělou a rychlou příležitostnou náhražku. Lidé si rádi pochutnají a mají různé chutě, stejně tak i pes, si rád pochutná, proč tedy svým miláčkům pro vlastní pohodlí nedopřát kvalitní jídlo, když si přejeme, aby s námi ve zdraví žili co nejdéle.

Bassethound je pes, který byl vyšlechtěn, pro lovecké účely. Když přijde do lesa, jakoby najednou ožil, je to vytrvalý a nadšený honič a barvář. Ač v naší rodině není žádný myslivec, dopřáváme našim fenkám to nadšení, ukojit své lovecké pudy a proto jim nechybí ani úspěšně složené zkoušky pro loveckou upotřebitelnost.

S velikou láskou odchováváme štěňátka, již od březosti věnujeme zvýšenou pozornost jejich matce.Štěňata jsou po narození pod neustálým dohledem. Po nezbytně nutné době, kterou musejí být doma, se vždy snažíme, dovolí – li počasí postupně je seznamovat s venkovním prostředím. Nejprve je vezmeme podívat se ven na chviličku a později čas strávený venku prodlužujeme až po úplné přestěhování, kdy už sami krásně chodí a tak mají dostatek pohybu, který pro první krůčky tolik potřebují. (Máme za to, že takto odchované štěně je připraveno v budoucnu žít jak v bytě, tak venku). Seznamují se s novými pachy, zvuky, zjišťují co je tráva a počasí. Pod dohledem je seznamujeme s ostatními členy smečky a velice rádi vítáme různé návštěvy aby si naši rošťáci zvykali na cizí lidi. Takové štěně je zvyklé na spoustu situací, které ho později v novém domově čekají. Zhruba od 4 týdne věku štěňátka začínáme přikrmovat až je matka postupně odstaví úplně. Štěňata od nás odcházejí vždy nejdříve v 8 týdnu věku, kdy už se živí sama a jsou dobře socializována. Novým majitelům je předáváme tetovaná nebo čipovaná, s očkovacím průkazem či pasem, řádně očkovaná, odčervená, na cestu dostanou malý balíček a tištěné instrukce pro nového majitele kde se dočte všechny potřebné informace, co se týká péče, výchovy, krmení atd. Poté jsem s radostí k dispozici s jakoukoli radou nebo pomocí. Vždy se těšíme na první zprávičky z nového domova a velice nás těší, když se s našimi odchovanci po čase sejdeme, se spoustou z nich zůstáváme v častém kontaktu i nadále.

Jenom ti, kdož neměli nikdy psa, nemohou pochopit, oč by byl život bez psů chudší.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one